Skončil sedmý ročník konference
Smart Cards & Devices Forum 2014
na téma Biometrie a kryptografie

CZ | EN

Praha, 23. května 2014

Ve čtvrtek 22. května 2014 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem 7. ročník odborné konference Smart Cards & Devices Forum, jejíž zaměření bylo tentokrát věnováno problematice kryptografických a biometrických aplikací. Na konferenci se letos objevilo 250 IT specialistů a manažerů z celé ČR.

Letošní ročník se plně soustředil na problematiku karet a zařízení ve vztahu ke kryptografickým a biometrickým postupům. Moderátor akce, známý internetový publicista Petr Koubský (www.067.cz) hned v úvodu poznamenal, že se konference rok od roku stále více posouvá tematicky směrem od chytrých karet k chytrým zařízením. Letos poprvé si vzali přednášející i diskutující na paškál nejen smartphony, ale i tzv.chytré věci (hodinky, brýle či jiná „chytrá“ zařízení).

Po přivítání pana Ivo Rosola (ředitel vývojové divize společnosti OKsystem), se v prvním dopoledním bloku představil Jan Hajný (VUT) se svou přednáškou o možnostech, ve kterých chytré telefony již nahrazují čipové karty. O budoucnosti karet ve světě internetu chytrých věcí hovořil Jan Němec (Gemalto), na kterého navazoval Filip Filipovič (OKsystem) se zajímavou přednáškou o nových funkcích, které přináší platforma Babel Business Edition pro šifrování dat a SMS. První část konferenčního bloku ukončil host Karel Kalivoda (IMA-Institut mikroelektronických aplikací) s prezentací zaměřenou na možnosti osobní identifikace skrze chytrý telefon.

Druhý dopolední blok zahájil host Michal Doležel (VUT) s příspěvkem o bezpečnosti informací v biometrických systémech. Druhým v pořadí byl v tomto bloku přední český kryptolog Tomáš Rosa (Raiffeisenbank), který se věnoval specifickým otázkám matematických modelů biometrické autentizace v mobilních zařízeních. Zahraniční host konference Abishek Balaria (Zentity) zvědavému publiku představil různé aktuální možnosti mobilních aplikací s využitím biometrie.

Petr Dvořák (Inmite) započal odpolední část konference s přednáškou věnovanou překotnému rozvoji internetu věcí a odhadům, jak rychle vplují do běžného života a běžné míry bezpečnosti. Marian Kechlibar (CircleTech) všem zúčastněným vylíčil současný stav softwarového a hardwarového světa, ve kterém vládní agentury hromadně podlehly pokušení a způsobily anihilaci důvěry v bezpečnost jakýchkoliv elektronických zařízení. Celou konferenci uzavíral Ivo Rosol (OKsystem) s přednáškou o některých aspektech bezpečnosti operačních systémů iOS.

Věříme, že se s vámi setkáme i při osmém ročníku konference Smart Cards & Devices Forum 2014. Akce si již po sedmi letech získala popularitu v odborných kruzích a její účastníci vyjadřují vysokou míru spokojenosti s její úrovní a zajímavými tématy. Na shledanou na SCDF 2015!

Děkujeme našim partnerům

  • OKsystem
  • ITsystems
  • ICT Revue
  • IMA
  • ICT Security
  • ICT Network News

Řečníci

Pozvání na konferenci přijali odborníci z řad komerční i státní sféry. Můžete se těšit na přednášky podložené jejich mnohaletými praktickými zkušenostmi a na závěrečnou diskusi se všemi řečníky.

Program

Čas   Řečník Společnost
Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu.  
8:30 Registrace účastníků
9:00 I. blok přednášek
Zahájení konference Ivo Rosol OKsystem
Chytré telefony jako náhrada čipových karet Jan Hajný VUT
Co se stane s kartami ve světě chytrých věcí? Jan Němec Gemalto
Babel Business Edition – nepřítel naslouchá, ale nerozumí Filip Filipovič OKsystem
Chytrý telefon jako osobní identifikátor Karel Kalivoda IMA
11:00 Přestávka na kávu
11:20 II. Blok přednášek
Bezpečnost biometrických systémů Michal Doležel VUT
Mobilní autentizace s příchutí biokryptografie Tomáš Rosa Raiffeisenbank
Bezpečnost mobilních aplikací s využitím biometrie Abishek Balaria Zentity
13:10 Přestávka na oběd
14:00 III. Blok přednášek
Bezpečnost v kontextu internetu věcí Petr Dvořák Inmite
Nová éra nedůvěry Marian Kechlibar CircleTech
Jak může iOS chránit vaše data, když mu v tom nezabráníte Ivo Rosol OKsystem
15:30 Panelová diskuze
16:00 Konec konference

Předchozí ročníky konference


2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Organizace

Datum

22. května 2014
poznamenat do kalendáře

Místo konání

Konferenční sál společnosti OKsystem s.r.o.
Na Pankráci 125, Praha
ukázat na mapě

Kontakt

Alexandra Alvarová
tel: 236 072 291
alvarova@oksystem.cz

Spojte se s námi

facebook google+ linkedin twitter youtube

Oksystem

Pořadatel konference

OKsystem je česká softwarová společnost, která působí na trhu v oboru informačních technologií od roku 1990. Dodává software, technologie a poskytuje komplexní služby. Je řešitelem a poskytovatelem rozsáhlých aplikačních programových systémů ve vícevrstvé architektuře pro internet a intranet. Specializuje se také na řešení v oblasti informační bezpečnosti a čipových karet, návrh a realizaci datových skladů a související služby, jako jsou odborné konzultace, autorizovaná školení výpočetní techniky a testování znalostí IT profesionálů.

www.oksystem.cz


zavřít